Je daleko spíše pravidlem, že my lidé nemáme aspoň pocitově dost peněz, než to, že bychom někdy byli ochotni připustit, že jich máme tolik, že už žádné další nechceme. Znáte snad někoho, kdo by odmítl nabízené peníze s tím, že mu nejsou k ničemu? Pokud se mu nenabízejí peníze neplatné nebo takové, jimiž u nás nelze platit, pak se s podobnou situací sotva někdy shledáme.
Peníze jsou prostě pro lidi potřebou. A to ve většině případů potřebou číslo jedna. Důležitější než peníze jsou pro nás snad už jenom život a zdraví, a v některých případech možná i láska. A ani u těch se vlastně bez peněz nelze obejít, i lásku a zdraví si lze zčásti zaplatit a známe i ono ‚peníze, nebo život‘, kdy raději obětujeme peníze, jen abychom přežili.
A jelikož jsou pro nás peníze tak důležité, je logické, že si je zajišťujeme, jak jenom to dokážeme. Obvykle prací nebo aspoň pobíráním důchodu, podpory v nezaměstnanosti nebo jiných sociálních dávek, příplatků a doplatků, ale když to nejde jinak, pak třeba i vzetím si nějaké půjčky.
Jenže kterou půjčku si máme vzít, když potřebujeme další peníze? Které z oněch mnoha nabízejících se variant dát přednost, abychom peníze skutečně dostali, a to co nejvýhodněji? Na to už se názory lidí různí, a to především vzhledem k rozdílným podmínkám, ve kterých my jednotlivci žijeme.
Když má někdo dejme tomu poměrně skoupé příjmy a k nim možná i záznamy v registrech dlužníků, exekutory v patách a podobně, může se hodit nebankovní hypotéka bez příjmu. Protože u té právě zmíněné nedostatky na straně žadatele nemusí vadit, právě tady mohou uspět i dost nedokonalí žadatelé. A k úspěchu tu stačí skutečně jenom málo – mít příjmy, které stačí aspoň na nezbytné splátky, a nemovitost, která by se nabídla poskytovateli půjčky jako záruka splácení.
A máte-li tedy aspoň nějaké příjmy a nějaký nemovitý majetek? Pak tu pomohou i vám. I kdybyste jinak byli coby žadatelé o půjčku notně neatraktivní.