Pokud máte na zahradě bazének, do kterého se vejdou dva kyblíky vody a jedno batole, pak asi v otázce údržby není příliš co řešit. Stačí v případě potřeby vodou zalít záhon a přinést jinou.
- Těžší to mají majitelé středních a větších zahradních koupališť.
- Tam by se asi výměna vody příliš nevyplatila.
- A v dnešní době, kdy jsou v létě neustálá sucha, by to také jistě u úřadů neprošlo.
Na údržbu samotné vody stačí jistě některá vhodná chemie.Výběr je dokonce ze třech možností. Nejpoužívanější je tradiční chlorová, na druhém místě je kyslíková a ke slovu se v poslední době dostává i bromová. Jak se ale zbavit kalu, na který jsou chemické tablety krátké?
- Je to přeci naprosto stejné, jako doma.
- V pravidelných intervalech (většinou jednou týdně) se všechny koberce vyluxují a zase je všude čisto.
- U bazénu to platí naprosto stejně.
- Stačí si pořídit vysavač do bazénu a máte ušetřený čas i práci.
Ruční nebo poloautomat? Záleží na velikosti bazénu
Kvalitní bazénové vysavače jsou schopné odstranit nečistoty nejen ze dna bazénu, ale i z jeho stěn. Nabídka je v tomto směru opravdu velice bohatá a je tedy snadné vybrat si podle typu koupaliště, které je zapotřebí udržovat.
- Jestliže máte menší typ bazénu, pak by bylo možná zbytečné pořizovat si automatické roboty.
- Pro toto využití docela postačí ruční bazénový vysavač, který se díky bazénové hadici snadno připojí přes skimmer k bazénové filtraci.
- Ovládání je možné pomocí teleskopické tyče. Tento druh vysavače může být zaměřen pouze na odstranění nečistot z rohů, vodorovných a svislých ploch anebo se dají tato místa zkombinovat.
Poloautomatický vysavač. který je propojen s filtračním zařízením, se po bazénu pohybuje sám. Některé „poloautomaty“ jsou určené pouze pro samostatnou činnost a některé typy lze připojit na teleskopickou tyč a ovládat je ručně.